Opinie uwagi

Warning: readfile() [function.readfile]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/sidius/ftp/importzusa.eu/pd.php on line 129

Warning: readfile(http://www.kursywalutnbp.eu/widget/?currencies=USD,EUR&encoding=iso-8859-2) [function.readfile]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/sidius/ftp/importzusa.eu/pd.php on line 129
 
 
12:23
6:23
Aktualnie jesteś tutaj:     Strona Główna » Przydatne informacje
A A A

Przydatne informacje

Choć moda na sprowadzanie samochodów z Ameryki minęła, nadal jest to opłacalne, pod warunkiem, że jest to auto luksusowe. Jak zatem przebiega transport pojazdu z USA do Europy i ile to właściwie kosztuje?

Nie ma co się oszukiwać – sprowadzając samochód wart kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy zł, zamiast zyskać możemy stracić. Podliczając bowiem wszystkie koszty przejazdu może się okazać, że do interesu jeszcze musimy dopłacić.

Z drugiej strony, chcąc kupić samochód warty powyżej 100 tys. zł, możemy ubić całkiem dobry interes oszczędzając nawet jedną czwartą wartości samochodu!

Jakie marki najchętniej sprowadzamy z USA?

Największą popularnością cieszą się takie marki jak: BMW, Audi, Ford, Mercedes, VW. Często wybieramy też Mazdy i Hondy. Z samochodów z górnej półki są to Porsche Cayene i Panmera.


Jak możemy sprowadzić samochód?

Najlepiej jechać po niego samemu, jednak będzie nas to słono kosztować. Oprócz tego konieczne będzie wyrobienie wizy. Zaletą jest jednak to, że osobiście możemy sprawdzić dany model. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się importem. Jest to wygodne, ponieważ do nas należeć będzie jedynie załatwienie formalności. Opcja ta jest też tańsza – prowizja wyniesie wprawdzie kilkaset dolarów, jednak koszty i tak są nieporównywalnie mniejsze niż wyjazd do Stanów.


Koszty związane z transportem samochodu

Kiedy już zakupiliśmy auto, musimy przewieźć go do portu i załadować na statek. Koszt dostarczenia samochodu do portu zależą od kilku czynników, jak na przykład: od wielkości wozu oraz odległości z miejsca zakupu do portu. Cena za tę usługę może wynosić od 150 do nawet 1 500 dolarów.


Następnie wybieramy przewoźnika, który drogą morską przetransportuje nam samochód do Europy. Możemy wybrać firmę amerykańską lub polską. Koszt: od 700 do 1500 dolarów w zależności od punktu startowego do docelowego. Czas podróży np. do Niemiec waha się zazwyczaj od 3 tygodni do 4 . Możemy też wysłać samochód bezpośrednio do Polski (port w Gdyni) jednak paradoksalnie będzie to droższe. W Niemczech nie dość, że zaoszczędzimy (niższy podatek VAT) to procedury są szybsze i łatwiejsze.

Koszty wyładowania auta z kontenera wraz z wszelkimi formalnościami to ok. 450 – 700 dolarów. Późniejsze koszty transportu z portu na wskazany adres to ok. 1 200-2 000 zł. Oczywiście wszystko zależy też od wielkości pojazdu.

Pamiętajmy, że poruszanie się świeżo sprowadzonym autem po krajowych drogach jest niemożliwe bez przeprowadzonych badań technicznych. Transport na lawecie też jest ryzykowny – niemiecka policja bardzo rygorystycznie podchodzi do tematu używania tachografu dla tandemu auta z lawetą. Łączna dopuszczalna waga to 3,5 tony, do tego trzeba posiadać licencję. W przypadku niedopatrzeń, kary mogą wynosić nawet 8 000 euro. Dodatkowo, stracić możemy jeszcze 3 000 zł, jeżeli nie uiścimy opłaty za korzystanie z dróg krajowych viaTOLL.

 
Aukcje iaai.com:
Aktualnie w bazie 25 551 ogłoszeń
Aukcje copart.com:
Aktualnie w bazie 120 193 ogłoszeń
Aukcje cars.com:
Aktualnie w bazie 1 620 193 ogłoszeń
Aukcje autotrader.com:
Aktualnie w bazie 53 336 ogłoszeń
 
Import samochodów z USA
Import motocykli z USA
Mechanika pojazdowa
Elektromechanika
Wulkanizacja
Usuwanie DPF / FAP
Wymiana Silnika
Import z USA
Lokalizacja:
33-335 Nawojowa, Starosądecka 52

Tel: +48 531 480 921, +48 531 480 920
Email: biuro@importzusa.eu
Copyright by RSAutoService - All rights reserved    Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki prywatności Cookies