Kursy walut - kliknij by zobaczyć

FAQ


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Data sprzedaży samochodu (rocznik modelowy czy produkcji)

 

Proszę się nie dziwić, że samochód z rocznika np. 2015 został kupiony w roku....2014! Nie ma w tym nic podejrzanego ani dziwnego !!!! W Stanach Zjednoczonych samochody sie produkuje i sprzedaje wg. roczników modeli a nie daty produkcji. Dlatego też przykładowo 2015 Audi S5 mogła być sprzedana w listopadzie roku 2014. Duża liczba samochodów wyprodukowanych po połowie danego roku są jako modele roku następnego.

 

Ile kosztuje ten samochód?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta w przypadku zakupu u dealera,czyli kosztuje tyle ile widać w ogłoszeniu. Trudniej odpowiedzieć na to pytanie w przypadku samochodu z aukcji, ponieważ licytacje odbywają się na żywo i nie znamy ceny pojazdu do momentu zakończenia aukcji. To klient decyduje do jakiej ceny chciałby licytować dany pojazd. Kluczowe jest ustalenie górnego limitu licytacji (nie mylić z ceną zakupu). Jeśli pojazd sprzeda się taniej niż ustalona granica to klient kupuje oczywiście za mniejszą wylicytowaną kwotę. Natomiast jeśli cna przekroczy limit, odpuszczamy taką licytację i wyszukujemy kolejnej okazji. Nieudane próby wylicytowania nic nie kosztują.

 

Jaki jest koszt importu/sprowadzenia?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ na ten koszt składa się wiele czynników: odległość od portu załadunku, rodzaj pojazdu, wartość pojazdu (opłaty podatkowe naliczane są procentowo), pojemność silnika (podatek akcyzowy) i inne drugorzędne czynniki. Staramy się więc każdy pojazd wyceniać indywidualnie, aby uniknąć rozbieżności.

 

Jaki jest czas oczekiwania?

W zależności od miejsca zakupu na terenie USA od 4 do 6 tygodni.

 

Skąd wziąć części do naprawy samochodu z USA?

Większość części jest dostępna na miejscu w Polsce. W przypadku samochodów typowo amerykańskich lub nietypowych, części można zamówić za pośrednictwem naszej firmy. Czas oczekiwania na części szacunkowo do 3 tygodni w zależności od dostępności.


Zobacz proces realizacji krok po kroku

Zobacz więcej

Masz pytania? Zapraszamy

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
PN. - PT.: 08:00-18:00
SOB.: 08:00-13:00 (TYLKO INFOLINIA)