Kurs - dolar amerykański: 3.9083 USD

Kurs - dolar kandyjski: 3.9083 CAD

FAQ


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Data sprzedaży samochodu (rocznik modelowy czy produkcji)

 

Proszę się nie dziwić, że samochód z rocznika np. 2015 został kupiony w roku....2014! Nie ma w tym nic podejrzanego ani dziwnego !!!! W Stanach Zjednoczonych samochody sie produkuje i sprzedaje wg. roczników modeli a nie daty produkcji. Dlatego też przykładowo 2015 Audi S5 mogła być sprzedana w listopadzie roku 2014. Duża liczba samochodów wyprodukowanych po połowie danego roku są jako modele roku następnego.

 

Ile kosztuje ten samochód?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta w przypadku zakupu u dealera,czyli kosztuje tyle ile widać w ogłoszeniu. Trudniej odpowiedzieć na to pytanie w przypadku samochodu z aukcji, ponieważ licytacje odbywają się na żywo i nie znamy ceny pojazdu do momentu zakończenia aukcji. To klient decyduje do jakiej ceny chciałby licytować dany pojazd. Kluczowe jest ustalenie górnego limitu licytacji (nie mylić z ceną zakupu). Jeśli pojazd sprzeda się taniej niż ustalona granica to klient kupuje oczywiście za mniejszą wylicytowaną kwotę. Natomiast jeśli cna przekroczy limit, odpuszczamy taką licytację i wyszukujemy kolejnej okazji. Nieudane próby wylicytowania nic nie kosztują.

 

Jaki jest koszt importu/sprowadzenia?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ na ten koszt składa się wiele czynników: odległość od portu załadunku, rodzaj pojazdu, wartość pojazdu (opłaty podatkowe naliczane są procentowo), pojemność silnika (podatek akcyzowy) i inne drugorzędne czynniki. Staramy się więc każdy pojazd wyceniać indywidualnie, aby uniknąć rozbieżności.

 

Jaki jest czas oczekiwania?

W zależności od miejsca zakupu na terenie USA od 4 do 6 tygodni.

 

Skąd wziąć części do naprawy samochodu z USA?

Większość części jest dostępna na miejscu w Polsce. W przypadku samochodów typowo amerykańskich lub nietypowych, części można zamówić za pośrednictwem naszej firmy. Czas oczekiwania na części szacunkowo do 3 tygodni w zależności od dostępności.

 

Podatek VAT

W zależności od portu docelowego podatek może wynosić od 19 do 23%. W przypadku sprowadzenia auta do Niemiec zapłacisz 19% podatku VAT, 21%, gdy Twoje auto trafi do holenderskiego portu, a 23%, jeśli auto chcesz sprowadzić bezpośrednio do Polski. Najtaniej wyjdzie zakup zabytkowego pojazdu, ponieważ objęty jest podatkiem w wysokości od 7 do 9% w zależności od kraju.

 

Akcyza

Wysokość akcyzy uzależniona jest od pojemności silnika sprowadzonego auta i wynosi 3,1% w przypadku aut z pojemnością silnika do 2,0 litra oraz 18,6% powyżej 2,0 litra.W przypadku pojazdów zabytkowych jesteś zwolniony z opłaty akcyzy.

 

Cło

Samochody osobowe oraz quady podlegają opłacie w wysokości 10%, motocykle 6%. Pojazdy zabytkowe zwolnione są z tej opłaty.

 

Opłaty związane z licytacją pojazdu

Domy aukcyjne, które wystawiają na sprzedaż auto, wymagają tzw. Prowizji aukcyjnej. Wysokość ustalana jest na podstawie wartości licytowanego pojazdu, jednak można określić, że jest to opłata od kilkuset dolarów.

 

Opłata za usługę sprowadzenia auta

Za swoje zaangażowanie oraz dopełnienie wszelkich formalności pobiera jednorazowo opłatę prowizyjną w wysokości 1500 złotych za pojazdy typu skuter, motor, quad netto oraz od 3000 netto złotych za samochody osobowe. W przypadku droższych pojazdów oraz łodzi stawka ustalana jest indywidualnie.

 

Kaucja

Stanowi ona zabezpieczenie finansowe transakcji. Kaucja wynosi nie mniej niż 1000 USD. W przypadku braku dokonania wpłaty za zakupiony samochód bądź inny pojazd, dom aukcyjny obciąża finansowo naszą firmę karą w wysokości 10-15% wylicytowanej kwoty. W przypadku przegranej licytacji, w której nie doszło do zakupu, kaucja jest zwracana w całości w ciągu 4 dni roboczych na konto Klienta. Nie licytujemy samochodów bez otrzymania kaucji.

 

Podatek VAT:

• 19% w Niemczech
• 21% w Holandii
• 23% w Polsce
• 7-9% pojazd zabytkowy (w zależności od kraju)

 

Akcyza:

• 3,1% pojemności do 2.0L
• 18,6% pojemności powyżej 2.0L
• 0% pojazd zabytkowy

 

Cło:

• samochód osobowy 10%
• pojazd zabytkowy 0%
• motocykl 6%
• quad 10%

 

Opłaty Transportowe:

• Opłaty za fracht morski samochodu osobowego wynoszą od 900$
• Fracht morski motocykla bądź quada to wydatek od 500$
• Opłaty za Transport lądowy z placu aukcyjnego do wybranego portu od $350


Zobacz proces realizacji krok po kroku

Zobacz więcej

Masz pytania? Zapraszamy

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
PN. - PT.: 08:00-18:00
SOB.: 08:00-13:00 (TYLKO INFOLINIA)